PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259149}
7,3 32 585
ocen
7,3 10 1 32585
6,4 12
ocen krytyków
Across the Universe
powrót do forum filmu Across the Universe

Sadie to Janis Joplin, JoJo to Jimi Hendrix a Dr Robert to Joe Cocker ??
Co do filmu to świetna muzyka i potok magicznych obrazów czasem dość surrealistycznych :). Trójka głównych bohaterów fantastycznie zagrana. Historia może niezbyt wyszukana ale podana w bardzo ciekawy sposób, no i ta muzyka mmmm.... 9/10 :)

Guliwer_2

Miałem podobne wrażenie. Do tego dodałbym, że Dr Robert w okularach i kapeluszu to raczej Lemmy Kilmister a Max bardzo przypomina Kurta Cobaina (do tego te trampki).

ocenił(a) film na 9
Czary_Mary_3

Moje pierwsze skojarzenie to Ken Kesey... Bardziej jako duchowo-ideowy lider... Zwłaszcza, że sam mówił o sobie, że jest za stary na bycie hippisem. I to widać w scenie na imprezie, gdzie 40-letni facet obraca się w środowisku młodych.

ocenił(a) film na 6
Guliwer_2

Co do JoJo pewna zgoda.Jak wyszedł na scenę 1wszy raz,byłem pewien,ze zaraz zaintonuje "Hey Joe" albo "Voodoo Chile". Joe Cocker Doktorem Robertem? Nie,Joe Cocker przecie jest tu sobą i śpiewa "Come together".

ocenił(a) film na 9
mikrobas

No właśnie mi nie pasował a go nie zauważyłem ale to musi być ktoś znany z tamtego okresu. Bob Dylan może. Ktoś kto się odciął, zmienił typ muzyki przed śmiercią Joplin i Hendrixa.

ocenił(a) film na 10
Guliwer_2

Dr Robert to Bono :)

marvelus

no i Was zgasił :D pisze jak byk w obsadzie ;-) oczywiście że to Bono ^^

ocenił(a) film na 9
misiekbk15

Mi nie chodzi o to kto gra Dr Roberta tylko co to za postać sceny muzycznej lat 60 może być. Wszak Hendrix i Joplin nie mogli siebie zagrać bo nie żyją od 40 lat. Pewno Czary_mary_3 ma rację

ocenił(a) film na 10
Guliwer_2

Sadie z pewnością jest kreowana na Janis Joplin ;) Podoba mi się porównanie Maxa do Cobaina ^^

ocenił(a) film na 8
Heidi_3

Ja miałam wrażenie, że JoJo to Hendrix, a Max Combain. To było niesamowite. Niestety jakoś Sadie nie przypominała mi Janis Joplin, chociaż teraz jak się zastanowię...

ocenił(a) film na 9
tercc

Pod koniec filmu jak grali na dachu (2h 3m 5s) można zauważyć zaparkowany pod budynkiem samochód pomalowany w stylu jak ten z http://pl.wikipedia.org/wiki/Janis_Joplin

ocenił(a) film na 9
Guliwer_2

Co do Sadie zgodzę się, że jest kreowana na Janis... ale widać też trochę nawiązań do Tiny Turner ;)

ocenił(a) film na 6
Guliwer_2

Sadie- Joplin , Jo Jo - Hendrix, bez wątpienia...

luckynarc

Prudence - Yoko Ono? Takie odniosłam wrażenie podczas oglądania :)

ocenił(a) film na 6
igga

Jude to Lennon. Prudence- nie wiem. Zastanawiam się kim ewentualnie może być Lucy (bo nie da się ukryć że cała czołówka to gwiazdy rocka, więc ona pewnie też). No i wszyscy to gwiazdy lat 60-tych i mimo że Max to w 100% Kurt Cobain, to ni cholery nie wpisuje się w te lata... Przecież to grunge, początek tat 90-tych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones