PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259149}
7,3 32 591
ocen
7,3 10 1 32591
6,5 13
ocen krytyków
Across the Universe
powrót do forum filmu Across the Universe

Chociaz film raczej adresowany do mlodszych i dla mlodych (jest troche infantylny). Cala fabula jest prosta jak konstrukcja cepa, ale chyba nie o to chodzi (podobnie jak w Moulin Rouge - fabula prosciutka ale film to bezsprzeczne arcydzielo). Dlatego film trzeba ogladac, podziwiac i sluchac pieknych piosenek. Sam nie jestem fanem Beatles'ow wiec wylapalem jakies 60% piosenek (moim faworytem jest "Come Together", podobalo mi sie jeszcze "I Want TO Hold You Hand" i wzruszajace "Let it Be" na pogrzebie) Fajny byl (troche prosty i oczywisty) pomysl na imiona bohaterow i szkoda, ze pisoenka o Lucy dopiero na koncu;)
Bylo kilka naprawde ciekawych scen: jak jazda autobusem czy sceny z truskawkami (ale bez poznijeszych wojennych wstawek bo robilo sie patetycznie:p). Momentami wkurzal mnie aktor grajacy Jude'a (juz widze powstajace fankluby nastolatek). Ale ogolnie film ma fajny klimacik kojarzacy sie z swietnym Hair (oczywiscie nawet nie porownuje obu filmow) - moze dlatego, ze lubie filmy o tamtej kulturze i w ogole o hippisach. Ogolnie to ta druga polowa filmu znacznie slabasza... Ale za to bardzo ladny plakat:P Film tez ma wiele naprawde 'ladnych' obrazow.
Moja ocena: takie naciagane 7/10

ocenił(a) film na 8
Marvin

"adresowany do mlodszych i dla mlodych"
z tym bym się nie zgodziła... uogólniania nie są na miejscu...
ja będąc w kinie zauważyłam, że chyba jestem najmłodsza na sali... a ludzie wychodzili zachwyceni....

ocenił(a) film na 9
Martusia_11

Wiesz nie wiem zbytnio czy to sie nadaje dla tak młodych jak moi rówieśnicy. Niestety jak pokazałam kilku z nich film to co chwila sie gubili w fabule (czy to możliwe!?) i nie zrozumieli żadnego przesłania ni nic... jednak chyba przy tym filmie trzeba kogoś myślącego :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones