PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259149}
7,3 32 591
ocen
7,3 10 1 32591
6,5 13
ocen krytyków
Across the Universe
powrót do forum filmu Across the Universe

To było podczas zamieszek przed jakimś budynkiem. Policja wyprowadzała Lucy (Evan Rachel Wood), a Jude (Jim Sturgess) się do niej dobijał, wtedy policja go skatowała (wyglądało, jakby umierał). To nie była piosenka, sama melodia (czyli bez słów). Tego nie ma w soundtracku.
Więc jak to znaleźć?

freepick

Ja tam słyszałam 'Helter Skelter' wymieszane z tytułowym 'Across the Universe', ale być może było coś jeszcze, czego nie wyłapałam (zbyt zajęta wydarzeniami na ekranie)... może ten fragment filmu jest dostępny na youtubie? Sprawdź i (jeśli jest) podrzuć link, to coś się pokombinuje ;)
Pozdr.

ocenił(a) film na 10
Kaileena_Farah

No, niestety nie to... Na youtubie.com - niestety tego nie ma. :/
Już coś więcej skojarzyłem z tego co szukam:
Skrzypce, przeciągła i melodyjna nuta... :]
Natrojem podobna do piosenki z czołówki (ten na plaży).

freepick

Kurcze... ciężko powiedzieć. To mogło być coś z Beatlesów, tyle, że w innej aranżacji... Niestety - film widziałam tylko raz i niespecjalnie kontaktowałam podczas seansu ;) Wybieram się ponownie, więc może uda mi się wyłapać ten moment. Nie pozostaję Ci nic innego, jak szukać dalej :)

ocenił(a) film na 10
Kaileena_Farah

Też bym chciał iść jeszcze raz, ale niestety te koszty :/
Na dodatek bilet wczoraj podrożał o złotówkę. ;(
Ale nie ma co rozpaczać... Na pewno będzie on na DVD!
A co do tego kawałka:
100% klasycyzmu, raczej nie autorstwa Beatlesów, na pewno z tego tysiąclecia. ;)

ocenił(a) film na 9
freepick

jesli to sama melodia to pewnie skomponowana na potrzeby filmu. zauwazcie ze kompozytora jakiegos zatrudnic musieli, chociazby po to zeby zmiksowal te wszystkie kawalki i zmienil ich aranzacje. :)

ocenił(a) film na 10
OLbi

Chodzi też o to, że to dość znany kawałek. Coś jak np. Requiem for a Dream. Często spotykany motyw, ale niewiedza jego tytułu powoduje moje poszukiwania. ;)

ocenił(a) film na 9
freepick

Prawdopodobnie jakaś wersja 'And I Love Her'.

ocenił(a) film na 9
_xoy_

A czy to nie byl przypadkiem utwor "A day in the Life" tylko w wersji intrumentalnej. Oryginal ponizej:
http://nirva.wrzuta.pl/audio/6eFraDwo3W/beatles_-_a_day_in_the_life

ocenił(a) film na 9
norbikz

... bo byl w tym filmie w wersji instrumentalnej na 100% tylko nie wiem czy akurat w tym fragmencie :)

ocenił(a) film na 10
norbikz

Niestety nie w tym momencie. ;)
Powtarzam jeszcze raz:
Smutny kawałek, przeciągłe skrzypce, utwór w wykonaniu kompozytora z lekkim basem nawet... :)

ocenił(a) film na 5
freepick

"And I love her"? Tylko, że instrumentalna wersja. Chyba. ; -)
Niestety nigdzie tego nie mogę ściągnąć, więc gdybym miała rację i udałoby Ci się to ściągnąć, to prosiłabym o podzielenie się. : )

ocenił(a) film na 10
dolly_shiller

Tą wersję co mam And I Love Her - niestety... :( Bardzo wolny kawałek, nawet smutny, ale to nie to, czego szukam. ;)

ocenił(a) film na 5
freepick

http://en.wikipedia.org/wiki/Across_the_Universe_(film)#Film_soundtrack - spis wszystkich kawałków wykorzystanych w filmie. Powodzenia. ; )

ocenił(a) film na 9
freepick

Racja, cos mi sie pokielbasilo ze tam byla orgiestra a to bylo na gitke ;)

użytkownik usunięty
freepick

http://pl.youtube.com/watch?v=_h7SZTU2Q54 - tu jest ten fragment. Są tam użyte tylko 2 piosenki (jeśli chodzi o Beatlesów) "Across the Universe" - Jim Sturgess oraz "Helter Skelter" - Dana Fuchs. Ale niestety nie wiem, co to za melodia, gdy on upada...

ocenił(a) film na 10

Świetna jest ta melodia, może uda mi się ją zgrać z filmikiem z youtube? ;)
Ale wciąż będę szuał.
Dzięki za wszelką pomocą. :))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones